Vecāki par izglītību

JA TEVI INTERESĒ TAVA BĒRNA IZGLĪTĪBAS KVALITĀTE

Bērni nesaņems kvalitatīva un organisma vajadzībām atbilstošu pārtiku, kamēr pasūtītāji nelauzīs līgumus ar piegādātājiem, kuri nepilda savas saistības.

Komentēt

Kvalitatīva pārtika bērnam nav mazāk svarīga par seksuālo audzināšanu, kas pēdējā laikā atrodas uzmanības epicentrā, uzskata bērnu vecāku biedrības „Vecāki par izglītību” valdes locekle Silvija Titova Meija.

Raidījuma „De facto” sižets par ēdiena apšaubāmo kvalitāti Siguldas skolās parāda, ka jautājumi par bērnu uzturu sabiedrībā ir pamesti novārtā. Sigulda novada dome ir slēgusi līgumus, kas garantē iepirkumam atbilstošas pārtikas pagatavošanu vai piegādi, tāpēc, kad līgumslēdzējs nepilda savas līgumsaistības, dārgāko un kvalitatīvo produktu vietā ēdienā iestrādā normatīvajam regulējumam neatbilstošus, porcijas ir mazākas nekā paredz ēdienkarte, pasniedz atlikušo ēdienu atkārtoti vēl nākamajā dienā, tad tiek krāpti ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki, kuri ir nodokļu maksātāji.

Ja pašvaldība maksā par līgumam neatbilstošu pakalpojumu, tā nerīkojas savu nodokļu maksātāju interesēs. Kā vecāku organizācija sagaidām, ka Siguldas dome nekavējoties uzsāks procedūru līguma laušanai ar piegādātāju, jo minētajā gadījumā krāpšana vairs nav ētikas, bet LR tiesas kompetences jautājums.

Skolu direktoriem jābūt aktīvākiem bērnu interešu aizstāvībā. Kā jau norādīja Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis, skolas medmāsai ir tiesības un pienākums katru dienu sekot bērnu ēdienkartei, atvestajiem produktiem un porciju kvalitātei. Ja skola izliekas neredzam, ko dara negodīgie pakalpojuma piegādātāji, tas rada bažas par nepieciešamību meklēt skolai citu vadību. Tā kā 1.—3. klašu skolēnu ēdināšanu apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem, tad arī valsts pārstāvjiem ir jākontrolē, kā šie līdzekļi tiek izmantoti.

Jo vairāk būs gadījumu, kad pakalpojuma saņēmējs lūgs ierosināt krimināllietu pret negodīgu komersantu, kurš krāpj pasūtītāju, jo retāk konkursu pretendenti piedāvās zemāko cenu un riskēs uz mūsu bērnu veselības rēķina nenodrošināt kvalitatīvu ēdienu, uzsver Silvija Titova Meija.

Autors: Vecāki par izglītību

Ja interesējies par sava bērna izglītības kvalitāti un Tevi satrauc notiekošais Latvijā - pievienojies mums - biedrībai "Vecāki par izglītību" Biedrība „Vecāki par izglītību" (turpmāk - Biedrība) ir reģistrēta Uzņēmumu reģistrā 2009. gada 29. oktobrī. Šobrīd esam gatavi uzņemt jaunus biedrus. Iesniegumu par uzņemšanu biedrībā var lejupielādēt šeit: http://files.inbox.lv/ticket/9d3057da607216ee155ee799859f5c37da64d50d/iesniegums uznemsanai biedriba.doc Biedrības statūtus var lejupielādēt šeit: http://files.inbox.lv/ticket/d1b2cdb0705560a2f5517f26aa07810e55b21a4f/Biedribas Vecaki par izglitibu statuti.doc Lūdzam interesentus izlasīt statūtus, aizpildīt iesniegumu par pieteikšanos biedrībai sūtīt Biedrības e-pastu: vecakiparizglitibu@inbox.lv un oriģinālu aizpildītu pa pastu: Kristapa 24-25, Rīga, LV-1046. Biedra nauda noteikta 2 Ls/gadā. Mazliet par mērķiem: Biedrība ir sabiedriska labuma organizācija, kas organizēta ar mērķi piedalīties ar izglītību saistītajos procesos valstī, lai nodrošinātu bērniem iespēju iegūt kvalitatīvu, konkurētspējīgu, visiem pieejamu un bērnu attīstībai atbilstošu izglītību Latvijas Republikā, un pārstāvētu vecāku intereses sarunās ar valsts pārvaldes institūcijām. Kā redzi, mūsu mērķi ir lieli! Tāpēc priecāsimies par papildspēkiem, idejām un ierosinājumiem! Savas pārdomas vari rakstīt šajā pašā tēmā. Vai raksti mums uz biedrības e-pastu!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s