Vecāki par izglītību

JA TEVI INTERESĒ TAVA BĒRNA IZGLĪTĪBAS KVALITĀTE

Par vakcināciju

Potēties vai nepotēties? Inde vai glābiņš? Pret ko īsti potējam savus bērnus un sevi – pret slimībām vai komplikācijām? Kas izraisa saslimšanu – vīrusi, baktērijas vai nedabisks dzīvesveids?

Kā mīksta un pūkaina sega, ar gādīgu roku pasniegta, pār jauno vecāku pleciem klājas antivakcinētāju pseidozinātniskā valodā sarakstītie un proponētie gara darbi. Mūsdienu attīstītajā pasaulē vakcinācijas – jā un nē ir kļuvis par ticības jautājumu. Ticu ārstam – potēju! Neticu ārstam- nepotēju!

Neticība rodas no tā, ka ārsts nerunā ar pacientu, jo…ārstam nav laika. Bieži vien, ārsts uzskata, ka  “ko nu runāt ar visādiem cālis elvē un google akadēmijas klausītājiem un absolventiem”.  Jāpotē un viss! Antivakcinācijas kustības dalībnieki vienmēr ir atvērti diskusijām – gluži kā burvju mākslinieki no cilindra īstajā laikā tie atradīs rakstiņu, pētījumiņu, filmiņu, bildīti utt. Visu ko vajag satraukta vecāka sirds mierinājumam, tikai…šī info ir bez zinātniskas izpētes seguma. Pliks sirds siltums, atsaucīgas sarunas,  baisminoša info svešvalodā – lielākam svarīgumam, un … mamma vai tētis ir tīklā. Kritiskā domāšana un spriestspēja ir paralizēta.

Biedrība “Vecāki par izglītību” savus viedokļus vienmēr  ir izteikusi un balstījusies uz pārbaudāmiem un objektīviem faktiem. Sabiedrībā esošais duālisms un diametrāli pretējā, brīžiem agresīvā, viedokļu atsķīrība un paušana – vakcinācijas jautājumu sakarā, ir kalpojusi par stimulu apkopot pieejamo oficiālo  informāciju par vakcināciju un vakcīnregulējamām slimībām. Esam arī saņēmuši atbildes uz uzdotajiem jautājumiem no Valsts zāļu aģentūras un Slimību profilakses un kontroles centra, kuras izmantojām, veidojot infromāciju mūsu lapā. Viens no tiem  – kāda ir risku statistika, gan komplikācijas pēc potēm, gan nepotētu un potētu saslimšana ar vakcīnregulējamām slimībām.

Laipni lūgti iepazīties!

 

 

Sagatavoja: Silvija 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s