Vecāki par izglītību

JA TEVI INTERESĒ TAVA BĒRNA IZGLĪTĪBAS KVALITĀTE

Kāpēc bērns ir jāvakcinē?

Vakcināciju veic divu galveno iemeslu dēļ:

  • Vakcinācija nepieciešama Jūsu bērna aizsardzībai. Vakcinācija ir visefektīvākais aizsardzības veids pret infekcijas slimībām – vakcinētam bērnam iespēja saslimt ir ļoti maza, bet saslimšanas gadījumā slimība norit vieglā formā;
  • Tā novērš infekcijas slimību izplatīšanos. Vakcinācija nepieciešama kopējai sabiedrības veselības aizsargāšanai – pateicoties kolektīvajai imunitātei*, infekcija vairs neizplatās no cilvēka uz cilvēku un iznīkst.

Kolektīvā imunitāte aizsargā bērnus, kuriem vakcinācija ir liegta īslaicīgu vai absolūtu kontrindikāciju dēļ. Tāpat tā aizsargā bērnus, kuri vēl nav vakcinēti, jo nav sasnieguši vakcinācijai atbilstošo vecumu.

Samazinoties kolektīvajai imunitātei, saslimstība ar atsevišķām infekcijas slimībām pieaug, tādēļ, lai nepieļautu infekciju atgriešanos, vakcināciju nepieciešams turpināt arī tad, ja valstī saslimšanas gadījumi ar atsevišķām infekcijas slimībām pēdējos gados netiek reģistrēti vai tiek reģistrēti ļoti reti.

________________________________________________________________________________________________

*Ja 90-95% sabiedrības ir imunitāte pret infekcijas slimību, tā neizplatās valsts teritorijā, pat ja infekcija tiek ievesta no kādas citas valsts. Tādu imunitāti sauc par „kolektīvo imunitāti”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s